København
- Anne-Ly/Katrin
- Apr 5, 2017
- 2 min read

Täna alustasime oma päeva tunnikese hiljem, kuna Gitte oli meile tänaseks plaaninud väljasõidu København’isse. Vig’i jõudes oli Mie meid juba ootamas ja veidi aja pärast saabus ka Anette abikaasa John, kes oli meie bussijuht ja giid tänasel väljasõidul. Meiega tuli kaasa ka Bodil majast 2.

Jõudes København'isse möödusime me Kuninglikust Raamatukogust ("Must teemant"), peale seda leidsime parkimiskoha, parkisime bussi ning alustasime jalutuskäiku. Esimesena jõudsime Amalienborgi lossi juurde, mis on Taani kuningliku perekonna talveresidents. See koosneb neljast ühesuguse rokokoostiilis fassaadiga hoonest, mille keskel on kaheksanurkne lossiplats, millel seisab kuningas Frederik V ratsamonument. Praegune loss valmis 1750–1754 aadliperekondade elumajana, kuid pärast tulekahjut Christiansborgi lossis 26. aprillil 1794 ostis kuningapere selle oma eluasemeks. Sealt liikusime Amaliehaven´i (aed) juurde, mille juurest avanes vaade üle kanali ja sealt tervitas meid København'i ooperimaja. Edasi jalutades jõudsime kuninglikku sadamasse, kus seisab kodus olles kuninglik laev.

Sadamast avanes vaade St. Albani kirikule, mis õnnistati sisse 1887.aastal ja on ainus anglikaani kirik Taanis. Kirik ehitati kuna kuni 1887.aastani pidasid inglise keelt kõnelevad kristlased palvuseid erinevates renditud hoonetes Kopenhaagenis ja Elsinores (Helsingøris). Kiriku vahetus läheduses on skulptuur Norra jumalanna Geifoni auks, kes müüdi järgi sai Rootsi kuningalt lubaduse saada nii suur maa-ala rootsist, kui jumalanna jõuab ühe ööpäeva jooksul üles künda. Jumalanna muutis oma neli poega võimsateks härgadeks, kellega ta kündis nii sügavalt, et tõstis maa üles ja tõmbas selle merre - sellest maast sai alguse Taani saar Zealand. Maa eraldumisel täitus tühimik veega, millest tekkis Rootsi Vännerni järv, mis on väidetavalt tekkinud saarega sama kujuga.

Kuningliku sadama läheduses on jäätmetest ehitatud mees kellega tegid tutvust ka Heli ja Pille. http://pillehelitaani.blogspot.dk/2016/04/19042016-teisipaev-toopaev.html
Edasi suundusime Väikese Merineitsi juurde, kus paljud soovisid ennast koos merineitsiga pildistada. Järgnevalt viis meie teekond Citadel Frederikshavn´isse (Kastell). See on üks Põhja-Euroopa parimaid ja kõige paremini säilinud kindlusi. Koht on korraga muuseum, sõjaline linn, töökoht ja populaarne turismiobjekt. Citadel Frederikshavn läbitud jõudsime Churchilli parki. Nautides erinevaid vaateid jõudsime marmorkirikusse.

Marmorkirikus käisime sees imetlemas kauneid vaateid. Pika jalutamise peale jõudsime Nyhavn´isse. Nyhavn on 17 sajandil ehitatud kanal, mille äärde oli ehitatud meelelahutus kohad. Ka Hans Christian Andersen elas seal 18 aastat. Kõhud tühjad, viisid Mie ja John meid Nyhavn’is sööma. Ka lõuna ajal saime imetleda kaunist vaadet ja nautida korraga päikest, tuult, pilvisust ja isegi mõned piisad vihma.



Kõhud head paremat täis ootas meid ees väike laevasõit kanalil ja veel hulganisti kauneid vaateid. Ligi tunnine laevasõit oli tekitanud pisut ruumi ja oli ka meie kord käia suurt ja magusat Taani jäätist söömas.

Jäätis käes oli aeg bussi poole jalutama hakata, et võtta ette teekond kodu poole . Tänud korraldajatele kauni ja elamusterohke kevadpäeva eest København’is.



コメント